Informacja w sprawie wyłożenia do publicznego wglądu projektu operatu opisowo - kartograficznego, opracowanego w ramach modernizacji ewidencji gruntów i budynków

INFORMACJA STAROSTY PROSZOWICKIEGO

z dnia 6 października 2015 roku w sprawie wyłożenia do publicznego wglądu projektu operatu opisowo - kartograficznego, opracowanego w ramach modernizacji ewidencji gruntów i budynków

 

Informacja Wydziału Komunikacji i Transportu - Dzień wewnętrzny

Informujemy, że zostaje przeniesiony dzień wewnętrzny w Wydziale Komunikacji i Transportu.

Od miesiąca września 2015 roku, dzień wewnętrzny będzie przypadał na każdy pierwszy piątek miesiąca, a nie jak miało to miejsce dotychczas, na pierwszy czwartek miesiąca.

W miesiącu wrześniu, dzień wewnętrzny przypada na 04.09.2015.

Przypominamy, że w dniu wewnętrznym nie są przyjmowani interesanci.

Przyjaciele dużych rodzin w Krakowie

Już niebawem Kraków zamieni się w stolicę dużych rodzin. Kongres Karty Dużej Rodziny to debaty, wymiana doświadczeń ale także liczne atrakcje dla dzieci. Zapraszamy już 12 października do Opery Krakowskiej!

Ogólnopolski Kongres Karty Dużej Rodziny odbędzie się 12 października w Operze Krakowskiej. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele rodzin wielodzietnych, samorządów, partnerów Karty Dużej Rodziny oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Jubileusz 70 – lecia LO w Proszowicach. IV Zjazd Absolwentów

Szanowni Państwo, Absolwenci i Przyjaciele Liceum Ogólnokształcącego w Proszowicach!

Zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Proszowicach, połączonych z IV Zjazdem Absolwentów, które odbędą się 24 października 2015 r.

 

Ramowy program obchodów:

14.00 - Msza św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Proszowicach w intencji uczniów, rodziców, pracowników i absolwentów szkoły

Zawody powiatowe OSP

Komendant KP PSP Proszowice, starosta proszowicki oraz prezes ZOP ZOSP RP Proszowice zapraszają na powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, które odbędą się na stadionie KS Proszowianka w niedzielę 13 września br.

 

 

 


Program: 

Zmiana ustawy Prawo budowlane

28 czerwca weszła w życie zmiana ustawy Prawo budowlane. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze zmiany.

 

Rezygnacja z pozwolenia na budowę i przebudowę domu jednorodzinnego.

Zamiast dotychczasowego pozwolenia będzie wymagane dostarczenie zgłoszenia budowy wraz z projektem budowlanym i dokumentami wymaganymi w trybie pozwolenia na budowę dla tego budynku. Projekt musi być zgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy.

 

Zniesienie pozwolenia na budowę dotyczy:

Strony