Pożegnanie roku szkolnego w ZS w Piotrkowicach Małych

Ostatnie spotkanie przed wakacjami z udziałem uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych stanowiło okazję do refleksji, podsumowań i wręczenia nagród książkowych dla najbardziej pracowitej i zdolnej młodzieży, która swoim zaangażowaniem i wysokimi osiągnięciami edukacyjnymi zasłużyła na wyróżnienie. Wśród nagrodzonych znaleźli się laureaci olimpiad przedmiotowych: Ewelina Dynur, Daniela Letner i Jan Fryt.

Piknik Rodzinny - Wygrać przeciąganie liny z rakiem płuc

Kilkuset mieszkańców Powiatu Proszowickiego wzięło udział w Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym w niedzielne popołudnie 21. czerwca br., na Stadionie Miejskim. Chętnych do udziału w imprezie, będącej kolejną odsłoną projektu Akcja Zdrowie!, nie odstraszyły przelotne opady deszczu.

Szczegóły oraz galeria zdjęć i realcja wideo na stronie projektu pod adresem www.akcjazdrowie.proszowice.pl

ZS Proszowice – kuźnią talentów historycznych

O tym, że trzeba uczyć się historii, znać ją i wyciągać z niej wnioski na przyszłość wiemy wszyscy, a potwierdza to popularna łacińska sentencja Cycerona „Historia magistra vitae est” (Historia jest nauczycielką życia). Młodzież Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach chętnie wybiera historię jako przedmiot rozszerzony w ogólniaku, zainteresowani mogą również pogłębiać wiedzę w ramach zajęć pozalekcyjnych i dodatkowych.

Gala finałowa konkursu „Stare pomniki opowiadają swoją historię”

17 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Proszowicach miał miejsce finał konkursu „Stare pomniki opowiadają swoją historię”, zorganizowanego przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w ramach projektu „Śladami Żydów w Małopolsce”. Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego jest pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu. Laureatom i finalistom konkursu nagrody wręczył wicekurator oświaty pan Grzegorz Baran.

Strony